Anasayfa / Güncel / İHH SARIKAYA TEMSİLCİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

İHH SARIKAYA TEMSİLCİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Kudüs İçin Kıyam Zamanı
Müslümanların kırmızı çizgisi olan Kudüs hakkında Birleşmiş Milletler kararları ve insanlığın ortak görüşüne aykırı olarak ABD’nin almış olduğu bu kararı Sarıkaya İHH olarak tanımıyoruz, yok sayıyoruz ve kınıyoruz.
Müslümanların ilk kıblesi, Miraç’a şahitlik etmiş olan ve ümmetin göz bebeği olan Kudüs yıllarca Siyonist İsrail’in haksız işgali altında kalırken, bugün alınan kararla zulüm bir kat daha artırılmış olup işgali yasallaştırma gayreti içerisine girilmiştir.
Hz. Ömer efendimiz döneminden bugüne kadar Müslümanların himayesinde bulunan “etrafı mübarek kılınan”bu kutsal şehir Amerika ve İsrail’in şeytanca işbirliği ile ümmetin elinden çeşitli oyunlarla alınmaya çalışılıyor. Ancak biz inanıyoruz ki onların yaptıkları hesapların üzerinde inşallah onların hesaplarını boşa çıkaracak Allah’ın daha büyük bir hesabı vardır.
Kudüs, Müslümanın önünde bir sınav kağıdıdır. Haksızlık karşısında eliyle, diliyle ve kalbinden buğz ederek tepki vermesi gereken her bir Müslüman bu haksızlık karşısında da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme mecburiyeti ve gerekli tepkiyi gösterme gayreti içerisinde olmalıdır ki bu sınavdan geçerli not alabilsin.
Birçok peygamberin tebliğ davetine şahitlik etmiş, ecdadımızın canları pahasına savunduğu bu topraklar bugün işgal altında, sinsice Müslümanların elinden alınmak istenirken maalesef üzülerek görüyoruz ki İslam coğrafyasından gereken tepki gösterilmemektedir.
Ne zaman ülkemizden gösterilen tepkinin benzeri İslam coğrafyasında da birlik ve beraberlik içerisinde gösterilirse, Kudüs’ün göz yaşları dinecek ve hak ettiği huzura kavuşacaktır.
Ya Rabbi! Miraca şahitlik ettirdiğin Kudüs’ün özgürlüğüne de bizleri şahit kıl. Bu vesile ile Müslümanlara birlik ve beraberlik şuuru ver ve Müslümanlar üzerindeki serpilmiş olan ölü toprağının kalkmasını, İslam davası uğruna kıyama kalkmalarını nasip eyle (Amin).

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.