Anasayfa / Güncel / Kan Bağışı Kampanyasına Yoğun İlgi

Kan Bağışı Kampanyasına Yoğun İlgi

Türk Kızılayı Sarıkaya Şubesi, Sarıkaya İlçe Müftülüğü ve Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Kan Bağışı Kampanyası” 11-16 Nisan tarihleri arasında Sarıkaya’da gerçekleştiriliyor.
Türk Kızılayı Sarıkaya Şube Başkanı Doğan Çiftçi, Sarıkaya Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, kampanyanın 11 Nisan Pazartesi günü ila 16 Nisan Cumartesi günleri arasında gerçekleştirileceğini bildirdi. Bu yıl ki kampanyalarını Kutlu Doğum Haftası ve 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümüne denk getirerek, bu kurumlarla birlikte hareket edip böyle bir organizasyonu düşündüklerini aktardı. Kızılay Kayseri Kan Merkezi’nden bir otobüsün Ziraat Bankası yanı Sarıkaya Belediyesi Binası karşısında, olduğunu duyuran Çiftçi, vatandaşların bu kampanyaya destek olmaları için kan toplama otobüsünde kan bağışında bulunabileceklerini söyledi. Çiftçi, “Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çetin ve Sarıkaya İlçe Müftüsü Necmettin Kayar Bey ile yaptığımız bir toplantı sonrası bu yıl böyle bir kampanyayı düzenlemeyi düşündük. Sarıkayalı vatandaşlarımız kan bağışı kampanyamıza büyük ölçüde destek vererek, Kayseri bölgesinde en çok kan veren ilçelerde üst sıralarda yer almaktadır. Bu yıl ki düzenlediğimiz kan bağışı kampanyamıza vatandaşlarımızın yine yoğun bir talep gerçekleştireceği kanaatindeyim. Düzenlediğimiz bu kampanya inşallah hayırlara vesile olur” dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.