Anasayfa / Sarıkaya / Hanımların Hadis ve Siyer Yarışması

Hanımların Hadis ve Siyer Yarışması

Sarıkaya İlçe Müftülüğü tarafından ilçe merkezinde ve köylerdeki hanım Kur’an kurslarının katılımıyla “Siyer ve Hadis” yarışması Doğanlar Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
Yarışmaya Kur’an kursları öğrencilerinden yoğun bir ilgi vardı. Yarışmacılar ise, soruları cevaplarken oldukça heyecanlıydı. Kıyasıya geçen yarışmada, yarışmacılar Peygamber Efendimizin hayatı ve hadis-i şeriflerle ilgili soruları yanıtladılar.
Sarıkaya İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, yarışma ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Kur’an Kurslarına katılımı artırmak, kurslarımızda okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye teşvik amacıyla ayrıca Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Peygamber Efendimizin hayatını daha iyi öğrenmek ve anlamak için kurslarımızda okuyan öğrencilerimiz arasında Hadis ve Siyer yarışması yapıldı” dedi.
Siyer yarışmasına 14 kursumuz katıldı. Kıran kırana geçen yarışma sonucunda Hisarbey Köyü Kız Kursu birinci, Tepedoğan Köyü Kız Kursu ikinci ve Battalgazi Kız Kursu üçüncü oldu. Hadis yarışmasına da 8 kurstan toplam 10 Kuran kursu öğrencisi katıldı. Yarışma sonucunda birinciliği paylaşan Selimli ve Battalgazi Kuran kurslarımızdaki iki öğrenci oldu. İkinci ve üçüncülüğü de Gaziosmanpaşa Kuran Kursu elde etti.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDAL AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

İlçemizin sevilen esnaflarından olan Hacı Erdal’ın ikinci oğlu Ali Erdal bu hafta sonu yapılacak düğün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir