Anasayfa / Sarıkaya / TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 171. YAŞI KUTLANDI

TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 171. YAŞI KUTLANDI

Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171’inci yıl dönümü Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk töreniyle sona erdi.
Polis teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü kapsamında tüm hafta boyunca düzenlenen etkinlikler, 10 Nisan Pazar günü Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumu ile tamamlandı.
Bu yıl ki kutlama ve törenler, şehitlerimiz nedeniyle daha sade bir şekilde yapıldı.
İlk olarak, ilçemizdeki emekli polislerin evleri İlçe Emniyet Teşkilatı tarafından ziyaret edildi. Daha sonra da, şehit olan ve vefat eden polislerimizin kabirleri ziyaret edilerek dualar edilip, Kur’an okundu. Merkez Camii’nde de şehit polislerimiz ve vefat eden polislerimiz için mevlit okutulup, Kur’an-ı Kerim okundu.
Polis haftası nedeniyle, Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sarıkaya İlçe Müftülüğü ve Türk Kızılayı Sarıkaya Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Sarıkaya Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altınhalka da İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Türk Polis Teşkilatı’nın 171’inci yıl dönümlerini kutladılar.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MHP’DEN ŞÖLEN GİBİ AÇILIŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını büyük bir kalabalıkla görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.