Anasayfa / Güncel / KUTLU DOĞUM HAFTASI MÜNASEBETİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ KUR’AN KURLARI İÇİN KERMES DÜZENLEDİ

KUTLU DOĞUM HAFTASI MÜNASEBETİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ KUR’AN KURLARI İÇİN KERMES DÜZENLEDİ

Kutlu Dğoum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Sarıkaya İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an kursları için kermes düzenlendi.
Pazartesi günü Sarıkaya Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen kermesin açılışı dualarla gerçekleştirildi.
Sarıkaya İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, açılışta yaptığı konuşmasında, ilçede bulunan kız Kur’an kursları ve yapımı devam etmekte olan Hz. Aişe Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun ihtiyaçlarının giderilmesi için böyle bir kermes düzenlemeyi uygun gördüklerini belirtti.
Bu kermesin dört gün boyunca devam edeceğini bildiren Kayar, kermese gelen vatandaşlara teşekkürlerini sundu. Bu tarz organizasyonların birlik, beraberlik ve halk arasındaki dayanışmayı güçlendirdiğini aktaran Kayar, “İnşallah açmış olduğumuz bu kurs amaçları doğrultusunda hayırlı işlere vesile olur. Sarıkayalı vatandaşlarımız bu birlik ve dayanışmanın örneklerini geçtiğimiz yıllarda bir çok defa göstermiştir. Bundan sonra da bu tip faaliyetlerde aktif olacaklarına emin olduğum vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Hanımların bu kermes için gece gündüz çalıştığını dile getiren Kayar, şunları kaydetti: “Kur’an kursu öğrencilerimiz, bayan kurs öğreticilerimiz el ele vererek hünerlerini bu kermeste sergiliyorlar. Onlara da göstermiş oldukları bu gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, kermesimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi.
Kermesin açılışından sonra kermesin açılışına katılan protokol ve davetlilere çeşitli ikramlar sunuldu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri için Efdal Park’ta önlük giyme programı düzenlendi. Programı Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir