Anasayfa / Güncel / YOZGAT VALİSİ ALİ ÖZKAN OLDU

YOZGAT VALİSİ ALİ ÖZKAN OLDU

İlimize yeni atanan Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’a Yöre Haber Gazetesi olarak hayırlı olsun diyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.
Yeni Valimiz Mehmet Ali Özkan Kimdir, kısaca Özkan’ın öz geçmişi şöyle; Özkan, 1973 yılında Ankara Güdül’de doğmuştur.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Mehmet Ali ÖZKAN, 1999 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak, Gümüşhane Kaymakam Adayı, Afyon- İhsaniye ve Denizli- Beyağaç’ta Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığı yurtdışı eğitim stajı çerçevesinde bir yıla yakın süreyle İngiltere’de kalmıştır. Daha sonra sırasıyla Afyon – Başmakçı, Van-Gürpınar , Konya – Hadim, Düzce-Gölyaka, Artvin – Hopa ve Bitlis – Tatvan İlçelerinde Kaymakamlık görevini yapmıştır.
Ayrıca 07 Eylül 2017 – 31 Mart 2019 tarihleri arasında Bitlis İli Yolalan Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulunmuştur.
09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tunceli Valiliğine atanmıştır. Yeni karaname ile de Yozgat Valisi olarak atanmıştır Arzu Özkan Hanımefendi ile evli olup, iki kız çocuğu babasıdır.
Haber Özge beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.