Anasayfa / Güncel / 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI

Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından 3 Aralık Engelliler Haftası nedeniyle farkındalık eğitimi gerçekleştirildi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yıldız, Şube Müdürü Sebahattin Çakmak, öğrenci velileri katıldı.
Etkinlik öğrencilerin hazırladığı şiir, gösteri ve müziklerle devam erdi.
Program sonunda gazetemize bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yıldız şunları kaydetti; “Kişiler doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybedebilmektedir.
Günlük hayatımızda kronik hasta olan, işitme, görme, konuşma engeli bulunan, ruhsal, zihinsel veya ortopedik engelli kişilerle bir arada yaşıyoruz.
Ülkemizde ve dünyada engelli bireylere yönelik farkındalığın her geçen gün artması, bu kişilerin sorunlarını daha fazla görünür kılmakta ve onların yaşam kalitesini artırmaya yönelik çözüm arayışlarını hızlandırmaktadır.
Engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmanın yolu ülkede uygulanacak politikaların bütüncül biçimde “engelli dostu” niteliğinde olmasından geçmektedir.
Bu yaklaşım, öncelikle engelliye karşı var olan yanlış toplumsal tutumu değiştirmeyi zorunlu kılmaktadır. Diyerek, unutmamamız gereken her birimizin birer engelli adayı olduğumuzdur. Çünkü insan çok narin bir yapıya sahiptir. Her an bir trafik kazası veya başka bir nedenden dolayı bizde engelli olabiliriz.” Dedi.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.