Anasayfa / Güncel / AÇIKEL AİLESİNİN ACI GÜNÜ

AÇIKEL AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel geçtiğimiz günlerde aile çınarları olan babaannesi Meliha Açıkel’i kaybetmenin hüznünü yaşadı.
Geçtiğimiz hafta Salı akşamı vefat eden Başkan Açıkel’in babaannesi Meliha Açıkel Çarşamba günü Sarıkaya Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığında dualarla toprağa verildi.
Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel taziye ziyaretleri ile ilgili gazetemize yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi; “ Bu acı günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak uzaktan yakından gelip yanımızda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca cenazeye ve taziye ziyaretine katılamayarak gerek telefonla arayarak gerekse sosyal medya ve sms yoluyla mesaj atarak taziyelerini ileten ve acımızı paylaşan herkese de ayrıca teşekkür edip şahsım ve ailem adına şükranlarımı sunuyorum. Bilindiği üzere pandemi koşulları sebebiyle cenaze ve taziye ziyaretlerimizde alışılmışın dışında gerçekleşmeye başladı ve bu süreci vatandaşların daha çok gözü önünde bulunan bizlerin biraz daha iyi yönetmesi gerekiyor. Biz de cenaze ve taziye süresince pandemi kurallarına özellikle dikkat ederek hareket ettik. Yüce Allah Ankebut suresi 57. Ayette “Kullu nefsin zaikatul mevti summe ileyna turceun” yani “Her can ölümü tadacaktır. Sonra bize döndürüleceksiniz.” Buyuruyor. Diliyorum ki Yüce Allah herkese hayırlı bir ömür ve sonrasında hayırlı bir ölüm nasip etsin. Sözlerimi bitirirken acımızı paylaşan herkese tekrardan şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.
Bu vesileyle bizde Sarıkaya Yöre Haber Gazetesi adına sayın Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel’in şahsında bütün Açıkel ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKIZ GÖRÜLDÜ

Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadoluda yaşayan Sarıkız örümceği ilçemiz ve bağlı köylerinde de görünmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.