Anasayfa / Güncel / AÇIKEL’DEN BİR MÜJDE DAHA

AÇIKEL’DEN BİR MÜJDE DAHA

Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer AÇIKEL ;
SARIKAYAMIZA YAKIŞIR BİR HALK KÜTÜPHANESİ KAZANDIRIYORUZ

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel yaptığı açıklamada; Yozgat Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Belediyemiz arasında Yozgat Valilik binasında protokol imzalandı.”dedi.
Protokol Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi ve Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel tarafından imzalandı.
Başkan Açıkel açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Kamu eliyle ilçe halk kütüphanesi yapıyoruz. Toplam 3200 m2 kapalı alana sahip olacak yeni kütüphanemiz 4 kattan oluşacak. İçinde bebek kütüphanesinden okuma salonlarına , sinema salonundan sosyal yaşam merkezine kadar bir çok unsuru barındıran yeni kütüphanemizin projesi kurulca onaylandı.
Tefrişatı ile birlikte 50 milyon TL yaklaşık maliyeti olan “Yaşayan Kütüphane” Sarıkaya Belediyesi tarafından yaptırılacak. İnşaat maliyetinin %50’si Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından karşılanacak. Bölgenin en modern ve büyük kütüphanesi olacak kompleksi inşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında kullanıma açıp Sarıkayamıza armağan edeceğiz.
Toprak Mahsülleri Ofisinin eski lojmanlarının olduğu alana yapılacak bu tesisin yapımı ve yer tahsisinde büyük emeği geçen Valimiz Sayın Ziya Polat’a , Kültür ve Turizm Bakanımıza, İlimizin değerli bakanı ve milletvekillerine , Kütüphaneler Genel Müdürü Sayın Ali Odabaş’a , İl Kültür ve Turizm Müdürümüze, Ak Parti ve MHP ilçe Başkanlarımıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”dedi. M. TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.