Anasayfa / Sarıkaya / AKGÜL; BENİ MAÇUP ETMEDİNİZ

AKGÜL; BENİ MAÇUP ETMEDİNİZ

Akgül “ Bu bir teşekkür ziyareti, Sarıkaya olarak beni mahçup etmediniz. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza 
inandınız, Başbakanımıza inandınız benim ve Değerli Bakanımızın yüzünü güldürdünüz.”dedi.

 

 

Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Sarıkaya’ya gelerek Seçmenlere teşekkür etti. Yozgat’ta 4 te 4 yapılmasına çok sevinen vekiller ve partililer ilçemize gelen Sayın Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ,Yusuf Başer ve İl Başkanı Harun Lekesiz’i kapıda karşılayarak sevinç gösterilerinde bulundu. Coşkulu kalabalığı selamlayıp kendilerine ayrılan yere geçen Yozgat Milletvekilleri yoğun alkış ve tezauratlarla karşılandı. Ilk konuşmayı Ak Parti Sarıkaya İlçe Başkanı Atilla Şahin yaptı. Şahin’in Açılış konuşmasından Sonra İl Başkanı Harun Lekesiz mikrofonu aldı ve bu zaferden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek Sarıkayalılara teşekkür etti. Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal ise memnuniyetini belirterek Sarıkaya halkın teşekkür etti, Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ise konuşmasında bu zafer Yozgat’ın ve Türkiye’nin zaferidir diyerek Parti yönetimine Kadın Kollarına ve Gençlik teşkilatına teşekkür etti. Daha sonra Ak Parti Yozgat Milletvekili TESKOMB Genel Başkanı Sarıkaya’nın Yiğit evladı Abdulkadir Akgül bir konuşma yaptı. Akgül “ Bu bir teşekkür ziyareti, Sarıkaya olarak beni mahçup etmediniz. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza inandınız, Başbakanımıza inandınız benim ve Değerli Bakanımızın yüzünü güldürdünüz. Çok mahçuptum Belediye bizden değildi. Diğer ilçelerde belediye imkanlarını kullandık, Burada ise kullanamadık. Karşı tarafın oyunu düşürdünüz bizim oyumuzu artırdınız çok teşekkür ederim. Bütün konuşmalarımızda önce Türkiye dedik sağolun sizde ülkemize sahip çıktınız. Sarıkayaya girerken icraatlarımızdan birini gördük. Sayın Bakanımız Belediye Başkanımızdan dinledi. Ne olursa olsun Sarıkaya için hizmetlerimiz devam edecek. El ele verip ilçemizi güzelleştireceğiz. Özellikle burada hanım kardeşlerimiz var onlar çok çalıştı. Ilk defa mahalle toplantıları düzenlediler. Çok yararlı oldu. Erkeklerimizde zaten bize inanmıştı. Hep beraber çalıştık ve bu işi başardık. Yatırımlarımız devam edecek. Önce ne söz verdiysek, neyi yapacağız dediysek hepsi geçerli. İlçemizi kurtaracağız. Dedi ve tekrar sarıkaya halkına ve parti teşkilatına teşekkür ederek sözü Adalet eski bakanı Bekir Bozdağ’a verdi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise yaptığı konuşmada; “Yozgat’ın bütün ilçelerine ve insanlarına karşı da bizim yükümüzü, sorumluluğumuzu artırmıştır. Allah hiçbir insana taşıyamayacağı yükü yüklemez, taşıyacağı yükü yükler. Siz, üzerimize bu yükü koydunuz. Allah’ın izniyle biz bu yükü şerefle, onurla, başarıyla dört yıl taşıyacağız, emanetinize leke asla getirmeyeceğiz. Bu seçim, esasında 3 Kasım’ın yıl dönümüne denk gelecek şekilde kasım ayında oldu. 3 Kasım 2002’de siz, bize el uzattınız, destek oldunuz tam üç dönem aralıksız tek başına iktidar verdiniz. 1 Kasım’da, yeniden güçlü bir şekilde toplumun yaklaşık yüzde 50’sinin oyuyla tek başına iktidar yapmanız 1 Kasım’dan itibaren yeni bir üç dönemin kapısını aralamıştır. İnanıyorum ki 1 Kasım 2015 seçimleri, 2019 seçimlerinin de 2023 seçimlerinin de başarısının muştusudur, ayak sesleridir. Biz, bu krediyi sizin emanet ettiğiniz biçimde kullanacağız. Vatandaşımızın iradesini ortaya koymada en önemli etkenlerden birisi oldu. Ama huzurun, güvenin, istikrarın, birliğin, dirliğin teminatı ve adresi olarak AK Parti’yi görüp sandıkta bu maksat ve niyetle oy vermiş olmanız bizim için en büyük şereftir, en büyük onurdur. 1 Kasım’da koalisyon kapısını kapattınız. Ankara’dakilere hükümet kurma görevi vermediniz. Hükümet kurma görevini siz bizzat yaptınız. Sandıkta hükümeti kurdunuz. ‘Sandıkta tek başına iktidar’ dediniz, Ankara’da birilerinin yapmadığını siz sandıkta yaptınız. Her daim hükümeti Allah için bundan sonra da sandıkta kurmaya devam edelim. “Türkiye’yi ayağa kaldıracak çok önemli projeler olacak”diyerek, “Hükümet programında Türkiye’yi ayağa kaldıracak çok önemli projeler olacak. Onun içerisinde bizim seçimde yaptığımız vaatlerin tamamı olacak. Ayrıca arkasından yapacağımız eylem planıyla da bu vaatleri yapacağız. Onu da milletimize açıklayacağız, ‘Şunu, şu vakte kadar yapacağız, diye vatandaşımıza açıklayacağız. Siz de bizi takip edeceksiniz, ‘Söz verdiler, plan yaptılIMG_9625ar ve bunu bize açıkladılar. Şimdi sözlerine, planlarına, açıklamalarına uyuyorlar mı, uymuyorlar mı’ diye siz bizi takip edeceksiniz, not vereceksiniz. Biz, sizin notlarınıza inanıyoruz. Çünkü her notunuz bugüne kadar doğru oldu. Tıpkı 1 Kasım’da verdiğiniz karne notu gibi bundan sonra da adil bir öğretmen edasıyla yine notumuzu vereceğinize yürekten inandığımızı ifade etmek isterim.”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

VEFAT EDEN SÖZLEŞMELİ PİYADE ER BERKAN BASUN TOPRAĞA VERİLDİ

Sarıkaya Kaymakamlığı Haber Merkezinin haberine göre; Suriye’de vatani görevini yaparken rahatsızlanan Sözleşmeli P. Er Berkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir