Anasayfa / Güncel / Denetimler Devam Ediyor

Denetimler Devam Ediyor

Artış Göstermeye Başlayan Korona Virüs vakalarının ardından Başlatılan “Sağlık İçin, Hepimiz İçin”  Denetimleri kapsamında vatandaşlar Korona Virüse (Covid-19) karşı bilinçlendirildi ve uyarıldı.

Yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgınının tekrar artış göstermeye başlamasıyla birlikte İlçemizde denetimler arttırılmaya başladı.

Yurt genelinde başlatılan “Sağlık için, Hepimiz için” denetimleri kapsamında vatandaşlar korona virüse karşı bilinçlendirilmeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine, Covid-19 Tedbirleri Denetimleri konulu ikinci bir ek genelge daha gönderdi.

Son gönderilen genelgeye göre de; Kaymakamımız Selami Işık, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Emniyet Müdürü Murat Kundakçı, İlçe Jandarma Komutanı Çetin Özcan ve İlçe Sağlık Müdürü Muhammet İkbal Altındağ ile birlikte denetimlere katıldılar.

Genelgede, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği belirtildi. Bu çerçevede farklı tarihlerde illere gönderilen genelgelerle, Sağlık Bakanlığı Salgın Çalışma ve Yönetim Rehberi doğrultusunda hazırlanan formlar kullanılarak süreklilik taşıyacak şekilde denetimler yapılmak hususunda valiliklerin talimatlandırıldığı ifade edildi.

Gelinen aşamada, son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıktığını belirtilen genelgede, ülke genelinde yapılan denetimlerle ilgili şu bilgilere yer verildi: Tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personellerinin katılımlarıyla oluşturulan ekipler tarafından “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” mottosu ile 11 Ağustos Salı günü yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimlerin gerçekleştirileceği ifade edilmişti.

Genelge kapsamında İlçemizde yapılan denetimde Pazar alanları, alışveriş merkezleri, lokanta, kafe, kahvehane, berber/kuaför, şehirler arası toplu ulaşım araçları ve ticari taksiler , oto sanayiciler denetlendi.

Çarşamba pazarında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde ise vatandaşlar maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyarıldı. İlçemizin en fazla yoğunluğun yaşandığı Çarşamba pazarında ise vatandaşların çoğunluğunun maske takmaya özen gösterdiği görüldü. Belirli bir kısımın ise maskelerini doğru şekilde kullanmadıkları görülürken yapılan uyarılar ile vatandaşlar maskelerini doğru şekilde kullanmaya başladı. Çarşamba pazarı denetimi sırasında Kaymakam Selami Işık Pazar satıcılarını uyararak, Vatandaşların ürünlere elini sürmesine izin verilmemesini ve Pazar tezgahından seçme ürün yapılmamasını söyleyerek pazarcıları uyardı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.