Anasayfa / Güncel / DİNAMİK DENETİMLER DEVAM EDİYOR

DİNAMİK DENETİMLER DEVAM EDİYOR

“Kısmi Kapanma Genelgesi” çerçevesindeki İlçemizde Hafta sonu gerçekleştirilen Dinamik Denetimler devam ediyor. İlçemiz Kaymakamı Selami Işık hafta sonu sokaklardaydı. Sokağa çıkma kısıtlamasına uyuluyor mu diye sahaya inip denetim yapan Kaymakam Işık sokaktaki vatandaşlarla da sohbet ederek kurallara uymaları konusunda telkinlerde bulundu.
Kaymakam Selami Işık, ilçe merkezinde Ramazan ayı süresince ülkemiz genelinde vaka sayısını azaltmaya yönelik uygulanacak olan “Kısmi Kapanma Genelgesi” çerçevesindeki uygulamaları inceledi.
Gerçekleştirilen denetimler sırasında, esnaf ve vatandaşlara tedbirlere uymanın, kendi sağlığımız, sevdiklerimizin ve tüm toplumun sağlığı için hayati önemini vurgulayan Kaymakam Işık, vatandaşlarımızdan, maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda hassasiyet gösterilmesinin yanı sıra bulaşın önemli kaynaklarından olan ev, akraba, komşu ve taziye ziyaretlerini ertelemelerini talep etti. Gerekmedikçe hafta sonları sokağa çıkmamaları hususunda uyarılarda bulundu.
Vatandaşlarımız ve esnafımızdan kurallara uymayanları ve uyarmalarını isteyen Kaymakam Işık, “Hepimizin sağlığı için herkesin kurallara uyması gerektiğini vurguladı.
Denetimler de Kaymakam Selami Işık’ a Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu, Emniyet Müdürü Murat Kundakçı ve Zabıta Müdürü Fatih Aytekin eşlik etti.
İlçe Jandarma Komutanlığı da ilçe giriş çıkışlarında kontrollerini sıklaştırarak HES kontrolü yaptı. Sarıkaya Kaymakamlığı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçe girişi kontrol noktasında toplu taşıma ve özel araçlarda HES kodu ve maske uyarısı yaptı.
İçişleri Bakanlığının Korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında HES kodu sorunluluğunun getirmesinin ardından Sarıkaya Kaymakamlığı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ilçe girişinde toplu taşıma araçları ve özel araçlarda HES kodu uygulaması yaptı. İlçe girişi kontrol notasında ilçeye ulaşımı sağlayan araçlarda yapılan uygulamada HES kodu olmayanların seyahat edemeyeceği uyarısı yapıldı. Ekipler kodun nasıl alınacağını ve maskelerin düzgün takılması uyarısında bulundu.
Denetimleri sıklaştıran jandarma ekipleri kısıtlamaya uymayanlara adli ve idari işlem uyguladı.
Korona virüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de olumsuz etkiledi. Bu virüsten kurallara uyarak kurtulabiliriz. Her kesin kurallara uyması gerekir. Lütfen sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edelim. Haber M.Tek

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.