Anasayfa / Güncel / GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziler günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
İlk etkinlikte Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin Gazilerimizin evlerine giderek onları evlerinde ziyaret edip devletimizin her zaman yanlarında olduğunu hatırlattı.
İlçe Kaymakamı Samet Serin, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Gazilerimizi hanelerinde ziyaret etti. Ziyaret ettiği hanelerde aileler ile sohbet eden Kaymakam Serin , 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle Gazileri tebrik etti.
İlgi için Kaymakamımıza teşekkür eden Gazilerimiz, ziyaretten memnun kaldıklarını ifade ettiler.
Kaymakam Samet Serin’e ziyaretlerinde Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl ile Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen eşlik ettiler.
İkinci etkinlik ise Kaymakamlık bahçesinde “19 Eylül Gaziler Günü” resmi program oldu.
Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile resmi program gerçekleşti.
Düzenlenen programa Kaymakam Samet Serin’in yanı sıra, Belediye Başkanını Av. Ömer Açıkel, Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen, Siyasi Parti Başkanları, kurum müdürleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Program, Atatürk anıtına çelenk sunumu, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.
Konuşmanın ardından toplu hatıra fotoğraf çekiminden sonra gazilerimizin onuruna düzenlenen yemek programına geçildi.
Düzenlenen yemeğe Kaymakam Samet Serin eşi Şefika Serin ile katılarak gazilerimiz ve şehit aileleri ile yakından ilgilendi.
Yemek davetine, Belediye Başkan Av. Ömer Açıkel, Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen, Jandarma Komutan Teğmen Mustafa Kızıl, Emniyet Müdürü Mehmet Köse, Siyasi Parti temsilcileri, gaziler ve şehit aileleri katıldı.
Programın ev sahipliğini yapan Kaymakam Samet Serin, yaptığı selamlama konuşmasında canlarını bu aziz millete adayan tüm gazilerin Gaziler Gününü kutlayarak; bugünün, şehitlik niyetiyle giriştiği mücadeleden gazilik onuruyla çıkan kahramanların şan ve şeref günü olduğunu vurguladı.
Şehitlik ve gazilik mertebesinin, milli ve manevi değerlere göre şereflerin en büyüğü, makamların en yücesi niteliği taşıdığının altını çizen Kaymakam Samet Serin, hem Hakk’ın hem de halkın nezdinde bu rütbelere erişmenin büyük bir mazhariyet olduğunu belirtti.
19 Eylül Gaziler günü vesilesiyle, başta başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; vatan topraklarının bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve kardeşliği uğrunda canını feda eden şehitlerimizi ve sonsuzluk yolculuğuna çıkmış kahraman gazilerimizi rahmetle anan Kaymakam Serin, “ hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Yemekten sonra yapılan duanın ardından Gazilerimiz ve Şehit aileleri için hazırlanan çeşitli hediyeler takdim edildi. Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.