Anasayfa / Güncel / İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı vesilesiyle Barbaros İlkokulunda düzenlenen “İlköğretim Haftası Kutlama” programı düzenlendi.
Perşembe günü İlçemiz Barbaros ilkokulunda gerçekleşen programa Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, Sarıkaya Belediye başkanı Av. Ömer Açıkel, Daire amirleri, Protokol üyeleri ve veliler katıldı. Açılış ve sunumdan sonra ilçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş bir konuşma yaptı. Yoldaş konuşmasında;
Yaşadığımız günün en anlamlı varlıkları ve geleceğimizi sahiplenme durumunda olan sizlersiniz. Okulu güzelleştiren, öğrencilerin arkadaşlık ve dostlukları ile öğretmenlerin öğrencilerde birikmiş olan sevgi ve hasretleridir. Güzelce ve emek harcanarak sizler için hazır hale getirilmiş okullarımızın hakkını vererek bu yılı tamamlayacağınıza inanıyoruz. Ümit ediyoruz ki; derslerinize çalışarak, öğrenerek ve okumayı severek okul hayatınızı tamamlayacaksınız. Bugün bizler için nasıl değerliyseniz yarının yetişkini olacağınız dünya içinde kıymetli bir insan haline geleceksiniz.
Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım; Sizlerin emeği, öğrencilerimizin bu kutlu yürüyüşlerinin vazgeçilmezidir. İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınızın karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum. Bu doğrultuda öğrenci merkezli sosyal sorumluluk projelerinin, öğretmenlerin ilgi ve gayreti ile öğrenme ortamlarını daha verimli hale getiren her türlü projenin destekçisi ve takipçisi olmak isteğimizi, bu alandaki heyecan ve kararlığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Değerli Anne ve Babalar; Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum.
BİRİNCİ SAYFA HABERİNİN DEVAMI;
Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür ve kendimizi bu konuda sorumluluktan sıyrılmadan dört elle çocuğun eğitimine adadığımızda, bunun katkısını ilk görecek olan anne – baba olarak yine bizler olacağız.
Kıymetli Okul Müdürü Arkadaşlarım; Okullarınızı bulunduğu sosyal ve mahalli yapının ortasına bir kültür merkezi olarak yerleştirme gayretinizi, öğretmenler ve öğrenciler için mutlu olacakları ve sevecekleri bir okul iklimi ve güven ortamı inşa etme çabası içerisinde olduğunuzu, bizler takdirle velilerimiz ise şükranla izlemektedir. Bu doğrultudaki artarak devam eden çabanızı, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlama gayret ve heyecanınızı gururla açıklamak istiyorum. Daha çok paylaşmak, örnek olacak uygulamaları çoğaltmak, görüşmek, daha çok okumak, sürekli kendimizi yenileme ve geliştirme çabası içerisinde yürümek bizim vizyonumuz geleceğe bakışımız olmuştur. Bu cümleyi ayakları yere sağlam basarak kurma fırsatını bana çalışmalarınızla verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim.
Değerli Meslektaşlarım, Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler; Okullar bilginin aktarılıp öğrencinin hamal yığınları arasında ezildiği yerler değildir. Okullar sürekli öğrenerek canlı kalabilmeyi öğrendiğimiz yerlerdir. Doğru bilgiye, doğru ve sağlıklı yollardan ulaşmanın yeni nesillere kazandırıldığı yerlerdir. Okul mahallemizin en önemli kaynağımız olan insan unsurumuzun hazır ve nitelikli hale getirildiği yerlerdir.
Yaklaşık beş bin öğrencisi ve 500´e yaklaşan eğitimci kadrosu ile geçen yılın daha iyisi olacak bir eğitim-öğretim yılını geride bırakmayı murad ediyoruz.
Sözlerimin son kısmında;Okullarımıza ve eğitim-öğretime gösterdiği ilgi ve duyarlılık için sayın kaymakamımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Okullardaki öğrenme ortamlarını ve okul bahçelerini güzelleştiren, okullarımızdaki boya ve tamirat işlerini yaz boyunca bir program dahilinde gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüze ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ERDOĞAN’a öğrenci velileri, eğitimciler ve öğrenciler adına teşekkür ederim.
Kazancını bu milletin çocukları için harcama fedakârlığını gösteren hayırseverlerimize, başta okul-aile birliklerinde görev alan anne-babalara olmak üzere bütün velilerimize teşekkür ediyor, Hepinize saygılarımı sunuyorum.”dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Samet Serin; 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim. Dedi. Kaymakam Serin İlköğretim Haftası’nı kutlayarak tüm eğitim camiasına başarı ve mutluluklar getirmesini diledi. Daha sonra öğrencilerin hazırladıkları oyunlar ve etkinlikler sergilendi. Toplu olarak hatıra fotoğrafı çekiminden sonra Kaymakam Serin ve Protokol öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek bir süre öğrencilerle sohbet etti.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.