Anasayfa / Güncel / GENÇLİK MERKEZİNDE KURS

GENÇLİK MERKEZİNDE KURS

Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan; “Gençlik merkezinde Bilgisayar, İngilizce ve
Müzik kursu açıyoruz. Sarıkaya halkının eğitimi her şeyden daha önemli.”dedi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan çalışmalarına hızlı başladı ve ara vermeden devam ediyor.
Seçim vaatlerinden biri olan Sarıkaya halkının kültürel gelişimine ve öğrenim düzeyinin artırılmasına yönelik projelerden biri olan kurs projeleri hayata geçirilmeye başlandı.
Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan Yöre haber gazetesi muhabirine verdiği açıklamada şunları kaydetti; “Sarıkaya Belediyesi Gençlik Merkezi’nde kurslarımızı açmaya başladık. İlk olarak Sarıkaya Halk Eğitim merkezi müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirceğimiz İngilizce kursu, bilgisayar kursu ve müzik kursu olarak belirlendi.
Belediyemizin yaptığı Sarıkaya Gençlik Merkezi’nde ön kayıtlarımız başlamıştır.
Gençlik merkezi artık adına yakışır bir vaziyette Sarıkayalı gençlerimizi ve eğitim almak isteyen her vatandaşımızı kucaklamaya hazır. Bir lisan bir insan, iki lisan iki insan olarak İngilizce kursu açmaya karar verdik. Sarıkaya Halk Eğitim merkezi eğitimcileri ile isteyen her vatandaşımıza İngilizce kursu vereceğiz. Artık Çağımız teknoloji çağı vatandaşlarımız ve gençlerimizin çoğu bilgisayar kullanıyor fakat bilgisayar kullanırken bu işin inceliklerini bilmiyor temel seviyede bilgisayar kullanıyorlar.
Biz de bilgisayar kursu açarak bilgisayar kullanımını temel seviyede bir üst seviyeye çıkartmak istiyoruz. Vatandaşlarımız bilgisayarda hangi branşta gelişmek istiyorsa ön kayıtlarda bize bildirecek, biz de bilgisayarda vatandaşlarımızın istediği branşlarda hangisi ağırlıklıysa o konuda bilgisayar kursu açacağız.
Müzik ruhun gıdasıdır, insanlarımız günün stresini atmak için çeşitli hobiler ediniyor çocuklarımızın müzikle gelişebilmesi için elimizden geleni yapacağız demiştik. Çocuklarımız ve her yaştan vatandaşımız yine halk eğitim merkezi eğitimcileri ile beraber Sarıkaya Gençlik Merkezi’nde açacağımız müzik kursunda eğitim görebilir. Bizim amacımız Sarıkaya halkını kültürel açıdan daha ileri bir seviyeye götürmek. Bu da eğitim ile olur. Sarıkayalı gençlerimiz boş zamanlarını kahve köşelerinde veya kafelerde geçirecekleri yere Sarıkaya Gençlik merkezine gelip istedikleri branşta kurs açtırabilir. Bize müracaat edip hangi konuda kurs istiyorlarsa bildirsinler, biz Sarıkaya belediyesi olarak her zaman gençlerimizin yanındayız.
İstedikleri branşta kurs açtırabiliriz. Ama şimdi bilgisayar İngilizce ve müzik kursu açıyoruz, vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda her türlü kursu açabiliriz.
Her şey Sarıkaya için Sarıkaya Yüzyılına hazır olun” dedi.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.