Anasayfa / Güncel / İYİ AÇILIŞI GÖZ DOLDURDU

İYİ AÇILIŞI GÖZ DOLDURDU

İYİ PARTİ Seçim İletişim Merkezi açılışı göz doldurdu. Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar açılış
konuşmasına; “Vahit Ateş’in projelerine destek olmayanın alnını karışlarım, projeler Vahit Ateş’ten
gerçekleştirmesi benden, ben hiç bir zaman düz milletvekili olmadım olmamda.”dedi.

Yozgat İyi Parti Milletvekili eski Bakan Lütfullah Kayaları’nda katılımı ile açılış yapıldı. Pazar yeri girişinden itibaren Lütfullah Kayalar’ın önünü kesen ve toklaşan kalabalık Kayaların Karargah açılışına biraz geç kalmasına sebep oldu. Milletvekili Lütfullah Kayalar’ı bekleyen kalabalık, bu sevgi seli Sarıkaya’nın her köyünde ve merkezinde imzası olduğu için oluyor diye kendi aralarında konuştular.
Yozgat İyi Parti Milletvekili eski Bakan Lütfullah Kayaları’dan önce İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan Adayı Vahit Ateş bir konuşma yaptı. Ateş Davetlileri selamladıktan sonra kısa bir konuşma yaptı.
Ateş Konuşmasında; “Sarıkaya Belediyesi olarak gençlerin yerel yönetimler de Belediyecilik anlayışı konusunda farkındalık sahibi olmaları, bilgi edinmeleri ve belediye çalışmalarını yerinde gözlem yapabilme amacıyla “BAŞKAN SENSiN” projemizi uygulayacağız.
Proje çerçevesinde gençler 15 iş günü süresince Belediye Başkanı, Belediye başkan yardımcısı ve müdürlerin yanında, yapılan çalışmalar hakkında bilgi edinme ve aktif katılım imkanı bulacaklardır. Projenin sonunda gençler ilçenin yönetimi hakkında ve Belediye çalışmaları hakkında fikir edinmeleri ve kariyer planlamaları, bu doğrultuda geliştirmeleri hedeflenmektedir. Her şey SARIKAYA için.
SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ
İlçemizin yenilebilir enerji kullanımını yaygınlaştırması ve enerji giderlerini azaltmak amacıyla belediye binası ve ilçenin değişik yerlerinde uygulanacak güneş enerjisi sistemi kurulumu yapılacak kendi elektriğimizi üretmiş olacağız.
ŞEFFAFLIK
Belediyenin faaliyetlerinde sadece kamu yararını gözetmesinin esas olduğu göz önüne alındığında tüm faaliyetlerimizin izlenebilir olması gerekir. Şeffaflık politikamız gereğince belediyenin kalem kalem gelir gider tablolarını Çarşı camimiz önünde bulunan LED ekranda yayınlayacağız.
İLÇE SANAYİSİ GELİŞTİRECEĞİZ
Sarıkaya sanayi sitesi artık ilçemize yetmiyor. Sanayi Sitesi Yönetimi ile istişare edip yanında bulunan alana 2-3 blok halinde iş yeri yapacağız. İlk önce yeni iş yeri açmak isteyen ustalarımıza uygun fiyatta kar gözetmeksizin satacağız. Kredi bulmalarına belediye olarak yardım edeceğiz. Yeni yetişen ustalara kendi dükkanlarını açmaya fırsat vereceğiz.”dedi ve sözü Yozgat İyi Parti Milletvekili eski Bakan Lütfullah Kayaları’a bıraktı.
Kayalar yaptığı konuşmada “Sevgili Sarıkayalılar demokrasinin gereği olan yine ülkemizde yapılacak olan bir seçimin arefesindeyiz.
Sarıkaya’nın yetiştirdiği liyakatli başarılı belediye başkan adayımız Vahit Ateş’e teşekkür ediyorum. Sarıkaya’nın güzel insanları yeni bir hizmet döneminin başlayacağını şu anda sizin gözlerinizden görebiliyorum, bizim diğer parti adaylarıyla hiçbir alıp veremediğimiz yok hiçbir sorunumuz yok. Herkese de başarılar diliyoruz, bizim işimiz ayrımcılıkla değil. Atmayla tutmayla değil. Ben aracımla pazar yerinin girişinde durdum ve buraya da yürüyerek geldim şu anda 4-5 köyün muhtarı ve eskiden muhtarlık yapmış olan bir sürü arkadaşımı gördüm. Buraya gelene kadar önümü kesip benimle tokalaşan muhtarlar benim köyüme yol yapmıştın, benim köyüme su getirmiştin, diye teşekkür ediyor. Benim bu yaptığım hizmetler bana yeter hepinizden Allah razı olsun. Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir hizmet siyasetinin en iyi şeklide budur. Bir köy muhtarı benim okulumu yapmıştın, benim yolumu yapmıştın, bana su getirmiştin demesi bizim hizmet siyasetimizin sonucudur. Bizim işimiz kalkınan Sarıkaya olmalıdır. Geçen günlerde İstanbul’da Yozgatlılar federasyonu’nun bir toplantısındaydım orada birçok Tepedoğanlı kardeşimiz vardı, şimdi burada da görüyorum bayağı bir Tepedoğanlı kardeşimiz var.
Orada da söylemiştim, şimdi de tekrarlıyorum. Yozgatlı vatanını sever sayar, Yozgatlı bayrağını sever sayar Yozgatlı maneviyatına bağlıdır Yozgat’tan bir şey çıkmaz o da hain çıkmaz.
Bizim Yozgat halkı vatanını sevmesini, bayrağını sevmesini diğer siyasilerin kullanmaması lazım. Biz buna karşıyız. Türkiye’de 81 ilin içerisinde iktidara oy veren ilk beş il içerisindeyiz. Ama hizmet alma konusunda 81 il içerisinde belki 70 inci sıraya bile gelmiyoruz. Ben buna kızıyorum oy alıyorsun fakat hizmeti niye yapmıyorsun. Geçen hasat zamanında standart dışı buğday diyerek çiftçinin buğdayını almadılar, ben Sarıkaya’ya geldim, Sarıkaya’ya geldim diye Toprak Mahsülleri Ofisi Genel müdürünü Sarıkaya’ya getirdiler. Türkiye’nin bütün televizyonlarında bütün basınla konuştum gelin biraz düşük de olsa çiftçinin elindeki bu standart dışı buğdayı alın dedim. Bu buğdayı tarlada bırakmayalım gerekirse vadeyi uzatalım ama çiftçinin buğdayını alalım dedim. Fakat kimse duymadı şimdi o zaman sizi duymayanlara siz sesinizi 31 Mart’ta duyuracaksınız.
Emekli diyor ki para yok diyor tabi aldığı maaş yetmiyor ki, burada emekli olanların maaşı acaba kaç pazarda kaç torba doldurur. Dün mecliste bir komisyona katıldım orada bir torba yasa var bu torba yasada emeklilere bayram ikramiyesi olarak 3000 TL diye müjde verdiler, 3000 TL’yi müjde olarak verenler gerçekten size bir müjde mi veriyor. 3000 TL vererek milletle dalga geçiyorlar. Dün grup toplantımızda emekliye verilecek bayram ikramiyesini hiç değilse 11.000 TL yapalım dedik kabul ederler mi bilmiyorum. Bunu değerlendirecek olan sizsiniz kararınızı sandığa gittiğinizde sizinle dalga geçenlere mi yoksa size hizmet edenlere mi vereceksiniz.
Kısmet olur da 31 Mart’tan sonra Sarıkaya belediyesi hizmetkar belediyeciliği Vahit Ateş’i seçerse Vahit Bey’in yapacağı projelere destek olmayacakların alnını karışlarım, ben o projeleri alırım Sarıkaya’ya yaptırırım. Ben hiçbir zaman sıradan bir milletvekili olmadım, sıradan milletvekili de olmam projeler Vahit Ateş’ten onları gerçekleştirmek, ödeneklerini çıkartmak benden. Buna ben söz veriyorum, ben o projeleri alırım. Ben bu hizmetleri alırım siz size düşeni yapın ben de bana düşeni yapacağım. Bu size Kayalar sözü. Tekrar bu yapılacak olan seçimin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum sizi Allah’a Vahit Ateşi de sizlere emanet ediyorum, varolun Sarıkayalar diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra karargah açılışı yapıldı. Kayalar’a sevgi seli karargahta da devam etti. Sivil toplum kuruluşları Kayalar ile sohbet ederek dert ve sıkıntılarını anlattı. Milletvekili Kayalar ise not alarak ilgileneceğini belirtti. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.