Anasayfa / Güncel / KALPAZANLAR SARIKAYA’DA
EMNİYETTEN KAÇAMADI

KALPAZANLAR SARIKAYA’DA
EMNİYETTEN KAÇAMADI

Sarıkaya ilçe Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Bastıkları sahte Amerikan Doları ve sahte Türk Lirası kâğıt paralarını Türkiye’nin birçok yerinde piyasaya sürerek karşılığında menfaat elde eden şahıslar son işlerinde Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kıskıvrak yakalandılar.
05.03.2021 günü ilçemize gelen T.Ç (36) ve D.Ç (36) isimli şahıslar yanlarında getirdikleri sahte paralarla önce Kaplıca Mahallesinde bir iş yerine giderek 150 USD karşılığında alış veriş yaptılar. Hemen ardından Baran Caddesinde faaliyet gösteren bir kuyumcuya giren şahıslar beğendikleri altınları satın alarak karşılığında yine sahte 250 USD verdiler. Şahıslar alış verişini tamamladıktan sonra kuyumcudan ayrıldılar. Şahısların hal ve hareketlerinden şüphelenen iş yeri sahibi paraların sahte olabileceği düşünerek paraları kontrol ettiğinde paraların sahte olduğunu anlaması üzerine durumu hemen Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.
Olay yerine intikal eden Polis ekiplerlerimiz şahısların halen ilçemizde bulunma ihtimaline karşı ilçenin giriş ve çıkışlarını kapattı. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarından şahısları aramaya başladı. Şahısların Ziraat Bankası arkasında bulunduklarını ve ilçemizden ayrılmak üzere olduklarının tespit edilmesi üzerine bahse konu yere giderek şahısları kaçamadan kıskıvrak yakalayarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirdiler.
Şahısların yapılan kontrollerinde T.Ç (36) isimli şahsın 32 adet, D.Ç (36) isimli şahsın ise 11 adet “Parada Sahtecilik ve Dolandırıcılık” kaydının bulunduğu anlaşıldı. Şahıslar Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alındılar. 06.03.2021 günü çıkarıldıkları mahkemece T.Ç (36) isimli şahıs tutuklanırken D.Ç (36) isimli şahıs ise serbest bırakıldı.
Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak her çeşit suç ve suçluyla mücadelemizin aralıksız devam edeceğini yineleyerek, halkımızın özellikle dolandırıcılık olaylarına karşı daha duyarlı olmasını ve karşılaştıkları en küçük bir şüpheli durumda ivedilikle tarafımıza bilgi vermesini önemle hatırlatırız. Denildi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.