Anasayfa / Güncel / MİLLETVEKİLİ ALİ KEVEN
ve CHP HEYETİ İLÇE ZİYARETLERİNDE

MİLLETVEKİLİ ALİ KEVEN
ve CHP HEYETİ İLÇE ZİYARETLERİNDE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Akdağmadeni, Sarıkaya ve Boğazlıyan ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Ziyarette Keven’e, Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, yönetim kurulu üyeleri, İlçe Başkanları ve ilçe yönetimi eşlik etti.
ESNAFI DİNLEDİ
Gitmiş olduğu ilçelerde esnafla bir araya gelen Keven, esnafın yaşadığı sorunları ve taleplerini dinledi. İlçelerde pazarcı esnafı, sanayi esnafı ve çarşı esnafı ziyaret eden Keven, hayırlı işler diledi.
Akdağmadeni, Sarıkaya ve Boğazlıyan ‘da yeni seçilen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Keven, Sarıkaya’da Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Yakup Ergen’i de ziyaret ederek gazilerin özlük haklarıyla ilgili taleplerini not aldı.
Sarıkaya Sanayi Sitesinde esnafın artan malzeme fiyatlarından dolayı şikayetçi olduğunu dile getiren Keven, “Artan malzeme fiyatları karşısında hem esnafımız dertli hem de vatandaşımız dertli. Her malzemenin fiyatı bir yılda 3 -4 katına ulaştı. Sanayi esnafı malzeme fiyatlarına her gün zam gelmesinden dolayı şikayetçi. Ekonominin düzelmesi için bakanın gözlerindeki ışıltının yeterli olmadığının, bu iktidarın artık ekonomiye güven veremediğinin farkındalar. Umut milletin iktidarında.” dedi.
Boğazlıyan esnafının da aynı dertten mustarip olduğunu ifade eden Keven, “ Boğazlıyan’da esnafımızı ziyaret ettik. Boğazlıyan İlçe Başkanımız Ahmet Peker, Uzunlu Belediye Başkanımız Okan Yaşar Elbaşı, Boğazlıyan Belediyesi Meclis Üyemiz Sinan Budak ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte esnafımıza hayırlı işler, hayırlı ramazanlar diledik. Hem esnafımız hem vatandaşımız pahalılıktan mustarip. Esnaf sattığının yerine yenisini alamıyor, vatandaş alacağı ürünleri artık gramla alıyor” ifadelerini kullandı.
SORUNLARI DİNLEDİ
Boğazlıyan ilçesi ziyaretleri kapsamında parti yönetimiyle toplantı yapan Keven, sorunları dinledi. Yapılan toplantıya Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, geçmiş dönem Boğazlıyan Belediye Başkanı Mustafa Özdal, önceki dönem İlçe Başkanı Fatih Canagir, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Emin Baran, Belediye Meclis Üyesi Sinan Budak, Gençlik Kolları Başkanı Beşir Karaca, İlçe Başkan Yardımcısı Levent Özer ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Milletvekili Keven ve ilçe başkanı Ahmet Peker daha sonra Bahariye köyüne giderek burada köylülerin tapu sorunlarını dinledi. Köy sakinleriyle birlikte seracılık yapan bir işletmenin çevreye verdiği zararı da yerinde gören Keven, konuyu TBMM’ye ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ileteceğini ifade etti.
AÇIKEL’E ZİYARET
Sarıkaya ilçesini ziyaret eden Keven, Belediye Başkanı Ömer Açıkel’i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Açıkel, ilçede yapılan çalışmalar hakkında Keven’e bilgiler verildi. İlçede yapılan çalışmalarından dolayı Açıkel’e teşekkür eden Keven, daha sonra belediyeden ayrıldı.
MUHTARLARLA BULUŞMA
Sarıkaya ilçesinde bir dizi ziyarette bulunan Keven, muhtarlarla bir araya geldi. CHP Sarıkaya ilçe yönetimi ile birlikte gerçekleşen toplantıda muhtarlar taleplerini anlattı. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden Keven, muhtarların isteklerini not alarak gerekli kurumlarla görüşeceğini belirtti. Haber merkezi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.