Anasayfa / Güncel / PANDEMİ VAR DİYE DURMADIK

PANDEMİ VAR DİYE DURMADIK

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel; “Sarıkaya için
çalışıyoruz, çalışmaya ara vermeden devam edeceğiz”dedi.

Pandemi sürecinde İlçemizde neler oldu Sarıkaya Belediyesi Pandemi sürecinde üzerine düşen görevi yaptı mı dedik ve Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’i makamında ziyaret ederek Sarıkaya belediyesi pandemi sürecinde bu güne kadar neler yaptı diye Başkan Açıkel ile söyleşi yaptık. Pandemi sürecinde İlçemizde neler oldu Sarıkaya Belediyesi Pandemi sürecinde üzerine düşen görevi yaptı mı dedik ve Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’i makamında ziyaret ederek Sarıkaya belediyesi pandemi sürecinde bu güne kadar neler yaptı diye Başkan Açıkel ile söyleşi yaptık. İlçemiz Belediye Başkanı Ömer Açıkel, bütün dünyayı etkisi altına alan Covit 19 salgınının Türkiye’yi de ekonomik olarak etkilediğini ve belediyelerinde gelirlerinde büyük oranda düşme olduğunu belirterek, buna rağmen her zaman ilçe halkının yanında ve hizmetlere devam ettiklerini söyledi. Başkan Açıkel, “Belediye olarak hayatın olağan aksaklıklarına, yaşanan problemlerine rağmen çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Bir yandan projelerimizi hayata geçirirken, diğer yandan Covit 19 salgınına karşı mücadelemize devam ediyoruz. Ekonomik sıkıntıların yanında salgın hastalıktan kaynaklanan ek ihtiyaçlarda hasıl oldu. Belediyemiz bu süreçte bu ihtiyaçlar için ciddi bir kaynak ayırıp halkının yanında oldu.”dedi.

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITTIK

Belediye olarak kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz 50 Bin adet maske dağıtımı gerçekleştirdiklerine işaret eden Başkan Ömer Açıkel, “Maske temininin zor olduğu dönemlerde hem İlçe halkımıza, hem sağlık çalışanlarına, hem de kamu kurum ve kuruluşlarına yaklaşık 50 Bin adet ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdik dedi.Sağlık çalışanlarımıza ve cenaze hizmetleri için tulum ve siperlik temin ettik. Üç ay boyunca her aboneye 10 ton suyu ücretsiz verdik. ( toplamda yaklaşık 700.000 TL ) vatandaşımıza destek olduk. Kullanılan dezenfektan ve temizlik malzemelerinin de bu rakama yakın bir tutarda olduğunu belirtmeliyim.”diye konuştu.

PANDEMİDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA 6 BİN ADET GIDA PAKETİ YARDIMI YAPTIK

Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen 3 Bin haneye 6 Bin adet gıda paketi ulaştırdıklarını vurgulayan Başkan Açıkel, “Bütün işyerlerini , taşıtları, toplu yaşamın olduğu binaları , bütün kamu kurumlarını hatta civar ilçelerdeki kamu kurumlarını , talep oldukça müstakil evleri, hastalık tespit edilen ailelerin evlerini sürekli dezenfekte ettik, etmeye devam ediyoruz.  Yine bu hizmetleri yaparken 60 kadar çalışanımız virüse yakalandı yada temaslı hale geldi. İşgücü kaybı da yaşadık. Bunların ve bunun gibi bahanelerin ardına saklanmak yerine hizmete de devam ettik. Son 3 ayda toplam 140.000 metre kare iki kat Emilsiyonlu asfalt çalışması gerçekleştirdik. Halen yapmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

60 BİN METRE KARE KİLİTLİ PARKE TAŞI İLE YENİ YOL YAPTIK

60 Bin metre kare kilitli parke taşı ile yeni yol yaptıklarını kaydeden Açıkel, “Halen yapmaya devam ediyoruz. 6500 metre kare kaldırım yaptık, halen yapmaya devam ediyoruz. Devam eden inşaatlar ve doğalgaz çalışmaları nedeniyle ortaya çıkan günlük ortalama en az 5 su arızası ve kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyoruz. Bütün bu çalışmaları yukarıda sayılan şartlar içinde kısıtlı imkanlarla sabah akşam demeden hafta içi yada sonu demeden bütün araçlarımızla hatta dışarıdan kiraladığımız araçlarla gerçekleştirdik.  Bunları yaparken hiçbir aracımız kontak kapatmadı.  Belediyemle ve tüm çalışanlarımla gurur duyuyor, hepsinin alnından öpüyorum.”ifadelerini kullandı. Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel son olarak gazetemize şu açıklamaları yaptı; “Sarıkaya halkı hizmetin en iyisine layık. Bu güne kadar mesai gözetmeden ilçemiz için çalıştık. Bundan sonra da Sarıkaya Belediyesi olarak çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YAKTIN BİZİ KORONA!

Bu gün saat beşte uyandım. Çay koyup kahvaltı yapmamın ardından geçtim bilgisayarın başına. Önce Facebook’taki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir