Anasayfa / Güncel / Roma’da Nikah Var

Roma’da Nikah Var

İlçemiz tarihi Roma hamamı dünyada eşi benzeri olmayan bir tarih barındırıyor.

Bu tarihi mekanın farkında olan  Gül Arık ve Hikmet Genç nikah törenlerini Roma hamamı önünde gerçekleştirmeye karar verince Sarıkaya belediye başkanı Ömer Açıkel, çiçeği burnunda çiftin nikahını kıymayı kabul etti.

Tarihi Roma hamamının önünde kıyılan nikah’ta sosyal mesafeye dikkat edilerek bir ilk gerçekleşti.

Çiftin aileleri;  Fatma Kadir Arık ve Serpil Kemal Genç’in mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Genç çiftin Nikahını kıyan Sarıkaya belediye başkanı Av. Ömer Açıkel, “Roma hamamı önünde ilk nikahımızı kıydık. Böyle bir tarihi mekanı seçerek bizleri de onure eden Gül ve Hikmet çiftini tebrik ediyorum. Kendilerine bir ömür boyu mutluluk diliyorum.”dedi. Dr. Gül Arık ve eşi Hikmet Genç yaptıkları açıklamada; “Biz bu mekanı seçerken hem bir ilki gerçekleştirelim istedik hem de ilçemizin çok büyük bir değeri olan Roma hamamının tanıtılmasında bir nebze de olsa katkımız olsun istedik. İlerde Allah izin verirse çocuklarımıza anlatacağımız tatlı bir anımız olsun istedik. Bu dileğimizi belediye başkanımız Ömer Açıkel’e ilettiğimizde, Başkanımız da bizi kırmayıp nikahımızı Roma hamamında kıydı. Kendisine teşekkür ediyoruz.”dediler. Bizde genç çifte bir ömür boyu mutluluk diliyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

AKGÜL’E TEŞEKKÜRLER

Teskomb genel başkanı Abdulkadir Akgül’ün emekleri boşa çıkmadı. 4 yıllık Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir