Anasayfa / Sarıkaya / Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör mesajında, Gazi Mustafa Kemal komutasında, 26 Ağustos’ da başlayıp 30 Ağustos 1922 günü zaferle sona eren Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Türk Milletinin, yıllar yılı süren esaret zincirini parçalayıp bağımsızlığına ne denli düşkün bir millet olduğunu tüm dünya milletlerine bir kez daha ispat ettiğini kaydetti.
Mesajında, büyük Türk Milletinin her türlü imkansızlıklara karşın savaş meydanlarında yüreğindeki iman ve vatan sevgisi ile özgürlüğü bayraklaştırdığını vurgulayan Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör daha sonra şunları kaydetti:
“Tarih sahnesine ismini altın harflerle yazdıran Türk Milleti için Ağustos ayı, gerçek anlamda zaferlerle dolu bir aydır. 1071’de büyük Türk Sultanı Alparslan’ın komutasında kazanılan Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya giren Türk Milleti, yine bir Ağustos ayında kendisine emperyalist güçler tarafından giydirilmeye çalışılan esaret gömleğini, tüm haşmetiyle yırtıp dünya milletlerine bağımsızlık dersi vermiştir. Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal’in etrafında tek bir ses ve tek bir yürek olmayı başaran aziz Türk Milletinin elde ettiği 30 Ağustos Zaferi, büyük Türk Milleti’nin bağımsızlık yolunda destanlaştırdığı en büyük zaferdir. Bu zafer ile yüce Türk Milleti bağımsızlığını tüm dünyaya yeniden ilan etmiş ve bu zafer dünyada bağımsızlık mücadelesi veren birçok esaret altındaki milletlere güç vermiştir. Tarihimizi zaferlerle süsleyen ve bu topraklar için şehadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize bu vesile ile Cenab-ı Allah’dan rahmet diliyor, başta bizlere bu vatan toprağını yurt yapmak için mücadele eden başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı bölücü ve yıkıcı bölücü terör örgütlerine karşı yapılan mücadeleler sırasında ve son olarak 15 Temmuz 2016 tarihindeki hainlerin darbe girişimine karşı göğsünü siper ederken şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha rahmetle anıyor ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.”dedi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YEŞİL ADAM TRT HABERE ÇIKTI

İlçemizde yeşil adam olarak bilinen, Karataş Spot beyaz eşya ve Uğur derin dondurucuları yetkili bayii …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir