Anasayfa / Güncel / SARIKAYA’DA 4 BİN 555 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

SARIKAYA’DA 4 BİN 555 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin büyük özveri ve çabalarıyla bir eğitim-öğretim yılını huzur ve güven içerisinde tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Sarıkaya’da bulunan 23 okulda eğitim gören 4 bin 555 öğrencinin 16 Haziran 2023’te karnelerini alarak yaz tatiline girdiklerini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş öğrencilerin notlarının başarılarının tek ölçütü olmadığını vurgulayarak, en büyük başarının insanın kendini keşfederek sahip olduğu beceri ve yetenekleri geliştirmesiyle elde edilebileceği gerçeğini hatırlattı.
Öğrencilere tatillerinde dinlenmelerini, sevdikleriyle iyi vakit geçirmelerini, kendilerini geliştirmelerini tavsiye eden Yoldaş, “Okul yöneticileri, öğretmenler, veli ve öğrencilerimizin büyük özveri ve çabalarıyla bir eğitim öğretim yılını huzur ve güven içerisinde tamamlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
24 Okulumuzda eğitim gören 4 bin 555 öğrencimiz 16 Haziran 2023 Cuma günü heyecanla bekledikleri karnelerini alarak yaz tatiline girdiler. Çocuklarımız ve gençlerimiz, bazen sınavlarla bazen de ders içi ve ders dışı uygulamalarla yoruldukları uzun bir sürecin sonunda emek ve çabalarının karşılığı olan karnelerini aldılar. Bu süreç içerisinde göstermiş oldukları performans ve çabaya göre öğrencilerimiz karnelerinde çeşitli notlarla karşılaştılar. Buradan yola çıkarak çocuklarımıza dair sadece notlarla yapılan değerlendirmeler yanlış sonuçlara götürecektir. En büyük başarının insanın kendini keşfederek sahip olduğu beceri ve yetenekleri geliştirmesiyle elde edilebileceği gerçeğini unutmamak gerekir.
Bize düşen her koşulda çocuklarımıza güven vererek kendilerine sunacağımız imkânları iyi değerlendirmelerini sağlamaktır. Sevgili Öğrenciler; Hayat boyu, yaptığınız çalışmaları değerlendiren belki farklı şekillerde de olsa karneler her daim olacak. Önemli olan, bu değerlendirmeleri doğru okumak, elde edilen sonuca göre varsa eksikleri tamamlamak veya daha iyisine ulaşmak için gerekli planlama ve çalışmayı yapmaktır. Sevgiyle yapacağınız işlerde yorulmadan daha başarılı ve mutlu olabilirsiniz. Bu sebeple sizi mutlu edecek alanlara yönelmek, güçlü yanlarınıza yoğunlaşmak bakımından karnelerin rakamlar kadar görünmeyen yönünü de görmek gerekir. Tatili dinlenmek, sevdiklerinizle iyi vakit geçirmek, kendinizi geliştirmek için iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bunun için ekranların tutsağı olmadığınız, nitelikli okumalara, ziyaretlere, şehrimizi ve ülkemizi daha iyi tanımanızı sağlayacak, aidiyetinizi kuvvetlendirecek gezilere yer vermeniz tatilde size büyük katkılar sunacaktır. Hepinize mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.
Kıymetli Öğretmenlerimiz; Yıl boyu belki çocuklarınızdan belki de en sevdiğiniz yakınlarınızdan daha çok vakit ayırdığınız, yaşam şekline dönüşen mesleğinizi icra ediyorsunuz. Ders saatleri dışında dahi zihninizde ve gündeminizde öğrencilerinizin olduğu bir dönemi tamamladınız. Bu tatlı yorgunluğun, öğrencilerinizde hayat boyu hiç unutulmayacak karşılıkları olacağı için emek, sabır ve tüm fedakârlıklarınız dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum. Değerli Velilerimiz; En değerli varlığımız; evlatlarımızın hayata en iyi şekilde hazırlanabilmesi için her türlü fedakârlığı yapmaktasınız. Bu fedakârlık devletimiz ve milletimizin bekasını daim kılacak en temel unsurdur. Göstermiş olduğunuz fedakârlık için teşekkürlerimi sunuyor, çocuklarınızla birlikte; kitap okuyarak, oyunlar oynayarak, sanat etkinliklerine katılarak, onların beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlayarak nitelikli zaman geçireceğiniz güzel bir tatil temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, sevgili meslektaşlarımızın, göz bebeğimiz ve ülkemizin geleceği kıymetli öğrencilerimin karne heyecanını paylaşıyor, gönüllerince bir tatil diliyorum.” şeklinde konuştu.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.