Anasayfa / Güncel / SARIKAYA’DAN KAYSERİ’YE HAFIZLIK ZİYARETİ

SARIKAYA’DAN KAYSERİ’YE HAFIZLIK ZİYARETİ

Sarıkaya Müftüsü Zühdü Elveren başkanlığında Sarıkaya Müftülüğüne bağlı hafızlık yurtlarındaki hocalardan oluşan bir heyet hafızlık konusunda istişare yapmak üzere Kayseri Hisarcık Medine Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursunu ziyaret etti.
Heyette Sarıkaya Müftülüğü Hz. Aişe Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu ve Zinnureyn Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu öğreticileri yer aldı.
Misafir hocalarımız Hisarcık Medine Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu yöneticisi Mustafa Ağırtopçu hocanın nezaretinde sınıfları gezdiler. Alfabeden hafızlık eğitiminin başladığı döneme kadar uygulanan farklı eğitim – öğretim metotları hakkında bilgi alan hocalarımız ziyaretten bir hayli istifade ettiklerini ifade ettiler.
İlçe Müftümüz sayın Elveren, yapılan ziyarette asıl amaçlarının karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ve hafızlık konusunda daha kısa sürede daha kaliteli bir eğitimin nasıl olabileceği konusunda istişare etmek olduğunu söyledi.
İlçe Müftüsü Zühdü Elveren, güzel bir konukseverlik sergileyen kurs yönetimine ve sunumları sebebiyle kurs öğreticisi Kadir hoca’ya da teşekkürlerini iletti ve uygun oldukları bir zamanda kendilerini Sarıkaya’da görmekten memnun olacaklarını söyledi.
Haber Y Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.