Anasayfa / Sarıkaya / UMRE YOLCULARI DUALARLA UĞURLANDI

UMRE YOLCULARI DUALARLA UĞURLANDI

İlçemizden kutsal topraklara umre ziyaretine giden hemşerilerimiz Sarıkaya İlçe Terminalinden dualar eşliğinde yolcu edildiler.
Kutsal Topraklara yolcu edilen vatandaşlarımız ve onlara yolcu etmek isteyen yakınları sabahın erken saatlerinde ilçe terminaline gelerek hareket saati beklemeye başladılar. Uğurlama törenine İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, Belediye Başkan Yrd. Halil İbrahim Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yolculuğa çıkan hemşerilerimize Sarıkaya Belediyesince hazırlatılan içerisinde yiyecek, içecek ve meyve bulunan paketlerden hediye edildi. Vatandaşlar Sarıkaya Belediyesinin bu duyarlı davranışından dolayı Önce Başkan Yardımcısı Halil Yıldız’a Sonrada Başkanımız Ömer Açıkel’e teşekkür ettiler.
Müftü Necmettin Kayar’ ın okuduğu duanın ardından Umre’ ye gidecek olan kafile yola çıktı. Müftü Kayar ” her yıl ilçemizden Diyanet işleri organizasyonu ve özel şirketler aracılığı ile 100 ü geçkin kişi umreye gidiyor. Umre ziyareti için kutsal topraklara giden vatandaşlarımızın salimen ve galimen geri dönmeleri için dua ediyoruz Allah çıktıkları bu kutsal yolculukta yardımcıları olsun. dedi. İlçemiz Esnaflarından Muharrem Günal ve Türkan Günal çifti çıktıkları bu kutsal yolculuk için gazetemize şunları söyledi; Biz dini görevlerimizi yerine getirmek için Umre Ziyareti yapacağız. Bu yolculuğa çıktığımız için çok mutluyuz Allah isteyen herkese nasip etsin.dediler. bizde Kutsal yolculuğa çıkan vatandaşlarımıza Allah yolunuzu açık etsin diyoruz.

 

12491924_1709490339335011_1905507391614555679_o

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI
COŞKULU BİR ŞEKİLDE YAPILDI

Sarıkaya Belediyesi geçtiğimiz hafta Cuma günü Sarızeybek Kültür Merkezi’nde Anneler Günü programı düzenledi. Düzenlenen program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.