Anasayfa / Yozgat / YOZGAT MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM MERKEZİ AÇILDI

YOZGAT MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM MERKEZİ AÇILDI

Kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocukları toplumun emaneti olarak gören Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği’nin, SODES kapsamında hazırladığı proje olan “Yozgat Yaşam Merkezi” hizmete girdi.
Yozgat Yaşam Merkezi’nde, Çocuk evlerinde kalan çocukları birbirinden farklı ve özel atölye çalışmaları ile yeteneklerini keşfederek nitelikli, erdemli, hayata değer katan bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.
Yaşam Merkezlerinde çocuklara, akademik destek, değerler eğitimi, sanat, spor alanlarında profesyonel ellerce eğitim verilmektedir. Bu amaçla çocukların; Okuma Odası Kütüphane, Bilişim Odası, Müzik Atölyesi, Resim Atölyesi, Birebir Özel Dersler, Satranç Atölyesi ile hayatı ve kendilerini yeniden anlamlandırma çabaları desteklenmektedir.
Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Dernek Başkanı Prof. Dr. Muhammet Fevzi Polat Yaşam Merkezinin açılışında yaptığı konuşmada dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verirken; ”Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği, korunmaya muhtaç çocukların kimsesi olmak ve bu çocukları topluma kazandırmak amacıyla kuruldu. Çocuk evlerinde, milli ve manevi değerlerine bağlı örnek çocuklar yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Her kâmil insanın ve mükemmel ailenin çocuğunu yetiştirirken gösterdiği özenin daha fazlası evlerdeki çocuklara gösterilmeye çalışılmaktadır. Kısaca Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği; devletine bağlı, milletine ve ülkesine bağlı bayrak sevgisi ile inanç ve iman içerisinde insanlar yetiştirmek için ortaya konmuş bir emektir. Çocuk Evleri uygulaması özellikle son yıllarda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın da rağbet ettiği ve tavsiye ettiği bir uygulamadır. Çünkü yetiştirme yurtları yuvalar ve sevgi evlerinde yetişip de hayata atılan çocuklarımız toplumla adapte olma noktasında bir takım sıkıntılar yaşamaktadır. Çocuk evleri projesi ile bu sıkıntıların aşılması planlanmıştır ”dedi.
Konuşmanın ardından davetliler tarafından açılış kurdelesi kesildi. Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Dernek Müdürü Nimetullah Ekelik ise davetlilere Yaşam Merkezi hakkında bilgiler verdi.
Yaşam Merkezinin gezilmesi sırasında Vali Yardımcısı Adnan Daldal ise yaptığı konuşmada şehirler, siteler, okullar yapmak kolay ama gençliği inşa etmenin gerçekten çok zor olduğuna vurgu yaparak” Biz Mutlu yuva Mutlu Yaşam Derneği olarak Yozgat’ta 5 tane çocuk evi açtık. Bu evlerimizde mahkeme kararıyla koruma altına alınmış çocuklarımızı sivil toplum ve devlet iş birliği ile özellikle manevi eğitimini vermeye çalışıyoruz. Bu çocukların dışarıda kötü alışkanlıklara alışmamaları için alternatifleri olması gerektiğini düşündük. Bu alternatifi de bu yaşam merkezini kurarak gerçekleştirdik. Yaşam Merkezi’nin finansal kaynağı için SODES kapsamında bir proje hazırladık. Kalkınma Bakanlığımız da 180 bin Türk Lirası bize ödenek aktardı. Bu parayla güzel bir merkez hazırladık”dedi.
Açılış törenine Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Vali Yardımcısı Adnan Daldal, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İbrahim Yücel, Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Dernek Başkanı Prof. Dr. Muhammet Fevzi Polat ve Çocuk Evleri çocukları katıldı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MANİSA MEDYASININ ORTAK MANŞETİ: MANİSA,ÖZTÜRK’Ü UNUTMADI

Bundan yaklaşık 2 ay önce kaybettiğimiz  hemşehrimiz  A.Refik Öztürk Valilik ve kaymakamlık yaptığı  kentlerde özlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir