Anasayfa / İlçeler / Akdağmadeni Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Akdağmadeni yeni kazandırılan 50 yataklı modern Devlet Hastanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İlçe Kaymakamı Mahmut Şener, Garnizon Komutanı Yusuf Özkan, Belediye Başkanı Suphi Daştan, Bozok Üniversitesi Rektörü, Prof Dr.Salih Karacabey, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; hastanenin özellikleri hakkında bilgiler verdi.

Törenden Konuşan İlçe Belediye Başkanı Suphi Daştan,İlçemize modern bir hastanenin açılışını yaparken İlçe Halkına 2009 yılında verdiğimiz sözün yerine getirilmesinin sevincini yaşıyoruz.Verdiğiniz her oy size hizmet olarak yansımıştır.İlçemize gelen hizmetlerde en büyük Destekçimiz Sayın Bekir Bozdağ’a İlçe Halkı adını şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, yaptığı konuşmada Akdağmadeni Anadolu’ya açılan bir kapıdır.İlçenin böyle bir hastaneye ihtiyacı var idi hayırlı olsun.Yozgat’ın kalkınması için bütün hizmetler yapılıyor.Hizmetleri saymakla bitiremeyiz.İlçenin Kamu kurum kuruluşları binaları tam anlamıyla yapıldı.Köy hizmetlerinde en yeni araçlar Akdağmadeni’ne verildi.Daha yeni hizmetlerde yolda diye konuştu.

Törende konuşan Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ, Devlet olarak vatandaşımızın sağlık hizmetleri ve sağlık personeli ihtiyacının giderilmesi son derece önemlidir.Son 13 yıl içinde şehirlerimizin hastanelerini yeniledik.Yozgat’ta Kadışehri,Yenifakılı Akdağmadeni Devlet Hastanelerimiz hizmete açıldı.Boğazlıyan,Saraykent,Çekerek,Sorgun, Yozgat Hastanelerimiz inşaatları devam ediyor.Şefaatli Devlet Hastanesinin temelini atıyoruz.Yozgat Şehir Hastanesi 2017 yılında tamamlanarak 2700 çalışanıyla şifa dağıtırken ekmek kapısıda olacak.

Bozdağ, Yozgat’a Tıp Fakültesi ve Hastanesi kazandırdık. Artık açık kalp ameliyatı yapılıyor.Hasta sevkleri yapılmıyor.2002 yılında 16 ambulans var iken şu 55 tane ambulansımız var.Şimdi Helikopter, Uçak, Paletli, Gemi ambulanslarımız var.Darda kalan vatandaşın hizmetine koşan milletini halkını düşünen bir Türkiye var.Türkiye’de sağlıkta dönüşüm reformunu Dünya gıpta ile izliyor.Hastanede Nüfus cüzdanı İle Cumhurbaşkanına açılan kapı herkese açılıyor.Milletin derdine koşan bir Ak Parti var.Huzurun İstikrarın güvenin kıymetini bilelim diye konuştu.

Konuşmaların ardından Akdağmadeni yeni kazandırılan 50 yataklı modern Devlet Hastanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir