Anasayfa / Köşe Yazarları / Bu Yazıyı Okuyan Beyin KAZANACAK.

Bu Yazıyı Okuyan Beyin KAZANACAK.

Bu Yazıyı Okuyan
Beyin KAZANACAK.
Bu Yazıyı Okuyan Beyin KAZANACAK.
Hemde BEDAVA. Beyin Bedava!
Açıklama: Bu yazıda A partisi B partisi ya da herhangi bir siyasi parti eleştirilmemektedir. Anlatılmak istenen şey siyasetin üstünde Sarıkaya halkının menfaatidir!
Yaklaşık 6 aydır Sarıkaya’nın kahvehane köşelerinde, parti binalarında, esnaf dükkanlarında, tarlasında köyünde, muhtarlıklarında siyaset konuştuk. Hepimiz Anayasa profesörü edasıyla hararetli hareretli birbirimizi ikna etmeye çalıştık.
Sonuçta seçimi kazandık. Hepimiz kazandık. ŞAK ŞAK ŞAK ( Her zaman yaptığımız gibi alkışlıyoruz )
Seçimi kazandıkta Sarıkaya ne kazandı?
 Yıllardır açılamayan boş bir binadan ibaret olan ÜNİVERSİTEYİ Kazandık Mı?
Bu sene açacaklar mı sahi ? Hani içinde müdürü olupta öğrencisi olmayan üniversite?
 Siyasi çekişmeler sonucu boş bir çukura yapılan içide kendi gibi boş olan HASTANEYİ kazandık mı? 2017 Nisan atamalarında da doktor gelmeyecekmiş ? Bu sene doktor gönderecekler mi? DOKTOR kazandık mı?
 Sağda solda kaplıca diyarı diye hava attığımız HAMAMI kazandık mı? Hani şu sık sık kesilen sıcak suyu olmayan yıllardır tadilat görmeyen yenisi yapılmayan hamamları kazandık mı? Dışardan turist gelse hangi hamama sokacaz onları ? Sıcak olmayan göbek taşına mı yatıracaz adamları? OTEL MOTEL bir şey kazandık mı?
 Köyümüze giderken can çekişen 95 model Toros arabalarımızın YOLLARINI kazandık mı mesela? Rot-Balans süspansiyon direksiyon kutusu derken YOLLAR yüzünden arabaya masraf etmekten kurtulacak mıyız? At arabası yollarından araç yollarına terfi edecek miyiz mesela. Bu sene köy yollarımızı yapacaklar mı ? YOL kazandık mı?
 Yıllar yıllar önce para mı ne toplanmıştı hani meydanlarda. Evlere köylere DOĞALGAZ gelecekti. Haa bu yıl ha seneye derken bayağı oldu. DOĞALGAZı kazandık mı mesela? Her sene gelecek diye avutulduğumuz GAZ teşrif edeceler mi bu sene?
 Mağdur olduğunu söyleyen 30-40 tane esnafımız var. Mahkemeye gide gele bıktılar. Dükkanları yıkılacak ya hani! Bu adamlar kepeng kapatıp yemişim Sarıkaya’yı derlerse ne olacak? DÜKKAN kazandık mı mesela?
 Sarıkaya’nın nufüsu düşüyormuş! Oğlunu everen iş olmadığı için gurbete gönderiyormuş. İş yokmuş Sarıkaya’da. İŞ SAHASI kazandık mı bu seçimle? Küçük küçük hiç değilse 20-25 kişi çalıştırabilen herhangi bir atölyemiz olacak mı ?
 Her seçimde A partisini B partisini destekleyen ona oy atan ama traktörü, arabası icra da olduğu için otoparkta yatan köylü, tarladan çıkan mahsülü ile ödeyemediği TRAKTÖRÜNÜ kazandı mı? Bu sene icradan alabilecek mi traktörünü arabasını?
 Üretici olan çiftçiye mazot indirimi yapacağız mazotun yarısını biz ödeyeceğiz diye verilen sözler/vaadler vardı hani? Bu sene Sarıkaya’lı MAZOT kazandı mı kazanacak mı ?
 Üretici olan çiftçi pancardan zarar ettiğini pancar fiyatlarının bölgesel farklılıklar gösterdiğini söylüyordu. 2 tane çiftçi yanyana gelince oy attığı A partisini eleştiriyordu. Bu sene pancardan KÂR edecek mi PARA kazanacak mı?

Aylardır sağda solda, köşe bucak seçim konuştuğumuz kadar şu memleketin içinde bulunduğu sıkıntıları konuşsaydık keşke. Başkalarının ağzından çıkanları alkışlamak yerine kendi ağzımızdan çıkanları saygıyla dinleseydik.

Yazıyı okudunuz. TEBRİKLER…
Şimdi kazandığınız beyinler ile düşünün lütfen. NE KAZANDIN SARIKAYA ?

HAFTANIN HİKAYESİ :
Bir Avukat tarafından internette paylaşılmış bu güzel hikayeyi sizlerle paylaşıyoruz:
Bir seçim çalışmasına giden ve içinde yalnızca siyasetçilerin bulunduğu bir minibüs gece yarısı ıssız bir yerde kaza yapmış. Hiç kurtulan olmadığı söylenmiş. Yardıma gelen bazı kişiler, vefat bütün siyasileri hemen gömmüşler.
Ertesi gün olay mahalline gelen polis, kazadan sağ kurtulan olup olmadığını sormuş.
Vefat eden siyasileri gömenlerden bir kişi kafasını kaşıyarak:
“Valla…” demiş “Bazıları yaşadıklarını iddia ettiler ama siyasileri bilirsiniz, doğruyu söylemezler ”

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

RÜYALARIM, KARABASANLARIM-2

Annem çok kümes hayvanı yetiştirirdi. O nedenle evde her zaman yumurta bulunurdu. Protein, vitamin gereksinimini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.