Anasayfa / Köşe Yazarları / SİYASETÇİLERİN UNUTTUĞU İLÇE SARIKAYA ! ONE MİNUT !

SİYASETÇİLERİN UNUTTUĞU İLÇE SARIKAYA ! ONE MİNUT !

Bazı siyasetçileri görüyorum televizyonda. Seçildikleri ilçeden canlı yayın yaparlar, festivallere, düğünlere, aktivitelere katılırlar. İlçelerinde bulunan gençlerle buluşmalar düzenlerler vs. Üstelik bunların bir çoğu iktidar partisi ile falanda alakası yok. Yani adam seçilmiş vekil olmuş ama 365 günün 300 gününü kendi ilçesinde geçiriyor.
Peki siyasetçilerimiz Yozgat’a Sarıkaya’ya gereken ziyaretleri yapıyorlar mı? Bunları konuşup tartışmak lazım. Lakin bunları kahve köşelerinde ağzımızda sigara okey oynarken konuşmanın da kimseye faydası olmayacağı aşikar.
Burda parti meselesi yok!
Hangi partinin vekili olursa olsun. Neden bu adamlar sadece referandum süresince ya da seçim süresince bizi ziyarete geliyorlar? Bu sistem değişecekse ne zaman değişecek. Biz asılız onlar vekil. Asıl olarak bizler yeterince kendi üzerimize düşeni yapmazsak vekilimiz niye yapsın?
Sarıkaya da hafta da bir kez ya da ayda 1 kez halk meclisleri kurulmalı. Adı halk meclisi olur yada halk toplantısı olur ne olursa olsun adının önemi yok. Düzenlenilen tarihte bir basit bir organizasyon yapılmalı. Peki ne olacak bu toplantılarda ?
İlçenin iş adamları, petrolcüleri, kuyumcuları, eczacıları, muhtarları, öğretmenleri kısacası bu ilçeden para kazanan herkes davet edilmeli. Gelin kardeşim bi konuşalım. Particiliği bırakalım bu ilçeye yatırım gelsin diye neler yapabiliriz diye tartışalım. Sonuçta her yıl düşen ticaret hacmimiz var!
Üniversite meselesini konuşalım. 5-6 yıldır açılamayan ama göz boyamak için müdür atanan bir Meslek Yüksek Okulumuz var.
Hadi üniversiteyi geçtik. Fen Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi yok. Burada doğup büyüyenler daha lise okumak için bile başka il ve ilçelere muhtaç durumda.Bunu konuşalım.
Hadi diyelim ki burada doğan büyüyen gençler önemli değil. Ama başka memleketlerden ilçemize tayin edilen tayin isteyecek olan amir memur takımı için önemli şeyler bunlar. Fen lisesi okuyan bir çocuğun memur ailesi neden Sarıkaya’ya tayin istesin ya da gelsin ki?
Askeriyemizi aldılar elimizden Sorgun’a muhtaç olduk yollarda rezil olduk bunu konuşalım.
Konuşalım da konuşalım. Ağzımızdan A partisi B partisi çıkmasın!
Kim hangi partiye baskı yapacaksa yapsın. Yeter ki ilçe kazansın!
Kütahya’nın Simav ilçesinin bilmem ne köyü belediyelikten düşürdüler bizi diye yıllarca sandığa gitmedi nitekim kazandılar mücadelelerini. Şimdi bir köy kadar da mı azimli olamayacağız ?
Önce ilçemize gelen bir Bakan bey daha sonra da katıldığı TRT proğramında Vali Bey ne demişti ?
” Yozgat’ı Türkiye’nin Davosu Yapacağız”
Önce bilmeyenler için DAVOS nedir bunu hatırlayalım. Davos İsviçre’nin küçük bir kasabası. Bu kasabada yaklaşık 50 yıldır Dünya Ekonomi Forumu düzenlenir. Yaklaşık 40 ülkenin zenginleri bürokratları buraya giderek Ekonomi Forumuna katılır. Yani para konuşurlar. Bu arada bilmeyenler için Avrupa’nın en zengin ülkesidir İsviçre. Aynı zamanda İsviçre AB ülkesi de değildir! Yani anlayacağınız 2 okka sakatat var İsviçre’de.
Şimdi ticareti zayıflayan bir ilçe olan Sarıkaya’yı Davosa benzetmiş değerli büyüklerimiz. Yani Türkiye’nin zenginlerini Yozgat’ta buluşturacağız diyorlar. Ne diyelim? Hadi inandık diyelim. Ömrümüz yeter mi ki o günleri görmeye ?

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

RÜYALARIM, KARABASANLARIM-2

Annem çok kümes hayvanı yetiştirirdi. O nedenle evde her zaman yumurta bulunurdu. Protein, vitamin gereksinimini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.